Osobnosti

Setkání s významnými mistry karate

Na první fotce je Hanshi Eiki Kurashita, 10. Dan karate, 7. Dan kobudo s hlavním trenérem našeho svazu Jánem Vasilenkem, 10. Dan Wa- te jitsu dó, 7. Dan karate, který mu letos v létě předal Encyklopedii bojových umění a sportů jako vyjádření úcty k jeho bojovému umění a šíření okinawského karate. V kapitole věnované Wa-te jitsu jsou velcí mistři Hanshi Kurashita společně s Hanshi Seitoku Matayoshim, 10. Dan karate, 10. Dan kobudo a Kyoshi Zensei Gushikenem, 9. dan karate, 6. dan kobudo uvedeni jako učitelé cesty za poznáním opravdového karate, u kterých se učíme. Tito skromní a hrdí mistři z Okinawy jsou jedním z posledních pramenů původního karate – nekompromisního, účinného a inteligentního.

Na druhé fotce je Ing. Ladislav Klementis, 8.Dan karate, 3.Dan kobudo, velvyslanec dobré vůle Okinawy, jeden ze zakladatelů slovenského karate, kterému Ján Vasilenko rovněž předal Encyklopedii BU jako poděkování a vyjádření úcty za šíření a zachování tradic původního okinawského karate nejen na Slovensku-, ale vzhledem k jeho mezinárodnímu působení a kontaktům také v Evropě.

A pokračují okinawští mistři, pod jejichž vedením jsme cvičili.


Setkání s Tomášem Grohreginem

Tomáš Grohregin – redaktor a úžasný moderátor ČT, během příjemné diskuse ve vlaku s Janem V. zjistili, že mají společné známé a s Lucií jsou skoro kolegové 🙂