Reportáže

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ STŘEDISKA BOJOVÝCH UMĚNÍ V HRABŮVCE

V pátek 24. listopadu 2017 se uskutečnilo slavnostní otevření nových prostor Světa bojových umění na ulici Tlapákova 17A v Ostravě – Hrabůvce. Pozvaní byli zástupci Statutárního města Ostrava a Městského obvodu Ostrava – Jih a vybraní členové, kteří se významně podílejí na rozvoji Českého svazu Wa-te jitsu dó a bojových umění.

Na slavnostním otevření Světa bojových umění jsme přivítali náměstka primátora Statutárního města Ostravy Ing. Vladimíra Cigánka a radního Městského obvodu Ostrava-Jih Ing. Otakara Šimíka. Mezi další významné hosty patřili Ing. Trojek, p. Valášek. Na programu byla krátká ukázka bojového umění – sestava taichi s vějířem v provedení Ing. Jany Riplové, 7. Dan, viceprezidentky Českého svazu Wa-te jitsu, několikanásobné mistryně Evropy a světa v hardstyle a kobudo, karate Veroniky Nováčkové, aktivní závodnice, 3. místo na světovém poháru WSF, kobudo předvedl Lukáš Bravenec (forma s Bó – okinawská tyč) a sestava taichi s vějířem v provedení Ing. Jany Riplové a Jany Kotáskové. Poté následovala prohlídka prostor a bohaté pohoštění.  Slavnostním otevřením provázel a o činnosti a úspěších Českého svazu Wa-te jitsu dó všechny přítomné informoval Jan Vasilenko, 10. Dan, prezident svazu, rovněž několikanásobný mistr Evropy a světa v hardstyle a kobudo.

Český svaz Wa-te jitsu dó svoji činnost v oblasti bojových umění rozvíjí v Moravskoslezském kraji od roku 1989 a působí v obvodu O.-Jih a O. – Vítkovice.

Nabízí kurzy bojových umění pro všechny zájmové skupiny – začátečníci až pokročilí, děti od 5 let, mládež, dospělé i seniory. Vyučuje Tchaj-ti klášterní formu, sebeobranu Wa-te jitsu původem z Okinawy – kolébky bojových umění, japonské karate Shotokan a zbraně vějíř, meč Tien, rokušaku bo (tyč), nunchaku (cep).

Úspěch zápasníků Atara karate klubu na XX. Slovakia Open

V hlavním městě Slovenska v Bratislavě se konalo 16. 4. 2016 již XX. mezinárodní mistrovství v karate Slovakia Open za účasti 15 zemí a několika stovek zápasníků. 

Po úspěchu naší instruktorky Jany Riplové (několikanásobné mistryně světa a Evropy v šesti organizacích bojových umění, naposledy tituly z MS stylu Shotokan v polské Bydgoszczi), která se společně s Janem Vasilenkem jako jediní nebojí ukázat své umění na světových kolbištích a jdou svým svěřencům příkladem (oproti jiným v Ostravě, kteří jen tvrdí, že jsou mistři a nikdy je nikdo neviděl závodit, snad jen z Hakuba klubu), v jejich směru vykročili i zápasníci z Atara karate klubu. Barvy České republiky a Atara karate klubu hájilo trio 3B, a to otec Franta Bernold a jeho synové Jakub a Daniel Bernoldovi v kumite – zápas karate. Tyto závody na Slovensku si vybírají závodníci z Atara KK, protože v zápasení jsou podmínky daleko tvrdší a jsou povoleny přiměřené kontakty i v dětských kategoriích. Vždyť karate patří k nejtvrdším sportům na světě a není to závodní „hraní si na karate“. V kategorii proti nim nastoupilo až 12 soupeřů. Otec František opět nezklamal (má již 15 medailových umístění v mezinárodních turnajích), dá se tedy říct, že je již trochu zkušený a skončil po urputných bojích na hezkém 3. místě. Zde to na jedničku nedotáhl. Příjemným překvapením bylo umístění Jakuba. I přesto, že je méně zkušený, svým nasazením a bojovností vybojoval nádherné 2. místo. Super! Ani nejmladší z 3B, Daniel, se neztratil a skončil na krásném 4. místě, kdy po tvrdém zásahu soupeřova obličeje vyfasoval trestný bod. Kontakty zde sice jsou povoleny, ale Daniel to přehnal a zápas si prohrál svou chybou a nezkušeností. Musí se „vyzávodit“. Naše mise byla tedy úspěšná a doufáme, že trio 3B najde následovníky.

Atmosféru na závodech si můžete vychutnat na sdíleném videu na našem Facebooku

Odkaz starých mistrů – BUDO na hradě

První ročník akce „Odkaz starých mistrů – BUDO na hradě“, který se konal 3. 5. 2014 v prostorách Slezskostravského hradu. Během dne byly k vidění světová bojová umění – od šermířských škol počínaje, přes evropské a asijské styly konče. Děkujeme všem vystupujícím za pečlivou přípravu.
Fotogalerie zde.


EUROPE CUP WTKA / SLOVAKIA OPEN 2014

2x zlato, 6x bronz a zbytek spoustu bramborových medailí. GRATULUJEME!!!
Fotogalerie zde.


Bernold opět zabodoval!

open kumite MCR CABK_mV. Otevřené Mezinárodní Mistrovství České republiky mládeže a dospělých ČABK 2014, které se konalo 2.11.2014 v Praze, mělo také našeho zástupce. František Bernold v nelehké konkurenci vybojoval bronz v kumite -75 kg a stříbro v kumite open +35 let. Gratulujeme!
Fotogalerie zde.


Setkání s významnými mistry karate

Na první fotce je Hanshi Eiki Kurashita, 10. Dan karate, 7. Dan kobudo s hlavním trenérem našeho svazu Jánem Vasilenkem, 10. Dan Wa- te jitsu dó, 7. Dan karate,

který mu letos v létě předal Encyklopedii bojových umění a sportů jako vyjádření úcty k jeho bojovému umění a šíření okinawského karate. V kapitole věnované Wa-te jitsu jsou velcí mistři Hanshi Kurashita společně s Hanshi Seitoku Matayoshim, 10. Dan karate, 10. Dan kobudo a Kyoshi Zensei Gushikenem, 9. dan karate, 6. dan kobudo uvedeni jako učitelé cesty za poznáním opravdového karate, u kterých se učíme. Tito skromní a hrdí mistři z Okinawy jsou jedním z posledních pramenů původního karate – nekompromisního, účinného a inteligentního.

Na druhé fotce je Ing. Ladislav Klementis, 8.Dan karate, 3.Dan kobudo, velvyslanec dobré vůle Okinawy, jeden ze zakladatelů slovenského karate, kterému Ján Vasilenko rovněž předal Encyklopedii BU jako poděkování a vyjádření úcty za šíření a zachování tradic původního okinawského karate nejen na Slovensku, ale vzhledem k jeho mezinárodnímu působení a kontaktům také v Evropě.


Česká republika v ISKA – EUROPE

prezidenti24.dubna se setkal prezident ISKA EUROPE Fritz EXENBERGER v Brně s prezidentem Českého svazu WATEJITSU Jánem VASILENKEM, kde se domluvili na vzájemné spolupráci a dalším rozvoji ISKA v ČR. Pan Ján VASILENKO se stal novým prezidentem ISKA České republiky.

Chceme pokračovat v přerušené linii úspěchů českých borců v této organizaci a vytvořit zájemcům, co nejlepší podmínky pro další vývoj.


SWORDFEST

Prezidenti ISKA


Exhibiční vystoupení bojovníků se zbraněmi různých škol i stylů

Lidé, zbraně, souboje v průběhu historie od Východu na Západ, techniky ozbrojeného boje, který vychází z evropských dobových škol šermu nebo z východních bojových umění, ale také techniky současné ozbrojené sebeobrany. Vystoupili se také naši členové.


Proběhl seminář WA – TE JITSU DÓ

Ve dnech 13. – 15.2. 2009 se konal seminář Wa-te jitsu dó. Vyučovali se základní techniky 8. kyu, aplikace základních technik, formy kakie WDJD, uvolňování těla a rozvoj vnitřní energie. Petr Novák, František Špaček úspěšně absolvovali seminář a obdrželi certifikát, Vojtěch Mauer certifikát pro výuku 8. kyu Wa-te jitsu neobdržel.

Další seminář připravujeme v měsíci květnu 2009, termín bude oznámen v návaznosti na další akce ČSWABU.


Noc mistrů 2008

Spousta zástupců bojových umění a sportů, spousta diváků, ukázek, umělců, V.I.P. hostů a vůbec všech, kteří v bojových sportech něco znamenají a znamenali, ať již u nás v Čechách, ale i v zahraničí. Za ČSWABU byly nominováni a oceněni Jan Vasilenko, předseda svazu, Ing. Jana Riplová.

Odkazy: Noc mistrů