Reportáže

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ STŘEDISKA BOJOVÝCH UMĚNÍ V HRABŮVCE

V pátek 24. listopadu 2017 se uskutečnilo slavnostní otevření nových prostor Světa bojových umění na ulici Tlapákova 17A v Ostravě – Hrabůvce. Pozvaní byli zástupci Statutárního města Ostrava a Městského obvodu Ostrava – Jih a vybraní členové, kteří se významně podílejí na rozvoji Českého svazu Wa-te jitsu dó a bojových umění.

Na slavnostním otevření Světa bojových umění jsme přivítali náměstka primátora Statutárního města Ostravy Ing. Vladimíra Cigánka a radního Městského obvodu Ostrava-Jih Ing. Otakara Šimíka. Mezi další významné hosty patřili Ing. Trojek, p. Valášek. Na programu byla krátká ukázka bojového umění – karate v podání Bc. Lucie Nápravníkové 4. Dan, několikanásobná mistryně Evropy a světa ve formách a Veroniky Nováčkové, aktivní závodnice, 3. místo na světovém poháru WSF, kobudo předvedl Lukáš Bravenec (forma s Bó – okinawská tyč) a sestava taichi s vějířem v provedení Ing. Jany Riplové, 7. Dan, viceprezidentky Českého svazu Wa-te jitsu, několikanásobné mistryně Evropy a světa v hardstyle a kobudo a Jany Kotáskové. Poté následovala prohlídka prostor a bohaté pohoštění.  Slavnostním otevřením provázel a o činnosti a úspěších Českého svazu Wa-te jitsu dó všechny přítomné informoval Jan Vasilenko, 10. Dan, prezident svazu, rovněž několikanásobný mistr Evropy a světa v hardstyle a kobudo.

Český svaz Wa-te jitsu dó svoji činnost v oblasti bojových umění rozvíjí v Moravskoslezském kraji od roku 1989 a působí v obvodu O.-Jih a O. – Vítkovice.

Nabízí kurzy bojových umění pro všechny zájmové skupiny – začátečníci až pokročilí, děti od 5 let, mládež, dospělé i seniory. Vyučuje Tchaj-ti klášterní formu, sebeobranu Wa-te jitsu původem z Okinawy – kolébky bojových umění, japonské karate Shotokan a zbraně vějíř, meč Tien, rokušaku bo (tyč), nunchaku (cep).

 

Úspěch zápasníků Atara karate klubu na XX. Slovakia Open

V hlavním městě Slovenska v Bratislavě se konalo 16. 4. 2016 již XX. mezinárodní mistrovství v karate Slovakia Open za účasti 15 zemí a několika stovek zápasníků. 

Po úspěchu našich instruktorek Jany Riplové a Lucie Nápravníkové (několikanásobné mistryně světa a Evropy v šesti organizacích bojových umění, naposledy tituly z MS stylu Shotokan v polské Bydgoszczi), které se jako jediné nebojí ukázat své umění na světových kolbištích a jdou svým svěřencům příkladem (oproti jiným v Ostravě, kteří jen tvrdí, že jsou mistři a nikdy je nikdo neviděl závodit, snad jen z Hakuba klubu), v jejich směru vykročili i zápasníci z Atara karate klubu. Barvy České republiky a Atara karate klubu hájilo trio 3B, a to otec Franta Bernold a jeho synové Jakub a Daniel Bernoldovi v kumite – zápas karate. Tyto závody na Slovensku si vybírají závodníci z Atara KK, protože v zápasení jsou podmínky daleko tvrdší a jsou povoleny přiměřené kontakty i v dětských kategoriích. Vždyť karate patří k nejtvrdším sportům na světě a není to závodní „hraní si na karate“. V kategorii proti nim nastoupilo až 12 soupeřů. Otec František opět nezklamal (má již 15 medailových umístění v mezinárodních turnajích), dá se tedy říct, že je již trochu zkušený a skončil po urputných bojích na hezkém 3. místě. Zde to na jedničku nedotáhl. Příjemným překvapením bylo umístění Jakuba. I přesto, že je méně zkušený, svým nasazením a bojovností vybojoval nádherné 2. místo. Super! Ani nejmladší z 3B, Daniel, se neztratil a skončil na krásném 4. místě, kdy po tvrdém zásahu soupeřova obličeje vyfasoval trestný bod. Kontakty zde sice jsou povoleny, ale Daniel to přehnal a zápas si prohrál svou chybou a nezkušeností. Musí se „vyzávodit“. Naše mise byla tedy úspěšná a doufáme, že trio 3B najde následovníky.

Atmosféru na závodech si můžete vychutnat na sdíleném videu na našem Facebooku

Odkaz starých mistrů – BUDO na hradě

První ročník akce „Odkaz starých mistrů – BUDO na hradě“, který se konal 3. 5. 2014 v prostorách Slezskostravského hradu. Během dne byly k vidění světová bojová umění – od šermířských škol počínaje, přes evropské a asijské styly konče. Děkujeme všem vystupujícím za pečlivou přípravu.
Fotogalerie zde.


EUROPE CUP WTKA / SLOVAKIA OPEN 2014

2x zlato, 6x bronz a zbytek spoustu bramborových medailí. GRATULUJEME!!!
Fotogalerie zde.


Bernold opět zabodoval!

open kumite MCR CABK_mV. Otevřené Mezinárodní Mistrovství České republiky mládeže a dospělých ČABK 2014, které se konalo 2.11.2014 v Praze, mělo také našeho zástupce. František Bernold v nelehké konkurenci vybojoval bronz v kumite -75 kg a stříbro v kumite open +35 let. Gratulujeme!
Fotogalerie zde.


Setkání s významnými mistry karate

Na první fotce je Hanshi Eiki Kurashita, 10. Dan karate, 7. Dan kobudo s hlavním trenérem našeho svazu Jánem Vasilenkem, 10. Dan Wa- te jitsu dó, 7. Dan karate,

který mu letos v létě předal Encyklopedii bojových umění a sportů jako vyjádření úcty k jeho bojovému umění a šíření okinawského karate. V kapitole věnované Wa-te jitsu jsou velcí mistři Hanshi Kurashita společně s Hanshi Seitoku Matayoshim, 10. Dan karate, 10. Dan kobudo a Kyoshi Zensei Gushikenem, 9. dan karate, 6. dan kobudo uvedeni jako učitelé cesty za poznáním opravdového karate, u kterých se učíme. Tito skromní a hrdí mistři z Okinawy jsou jedním z posledních pramenů původního karate – nekompromisního, účinného a inteligentního.

Na druhé fotce je Ing. Ladislav Klementis, 8.Dan karate, 3.Dan kobudo, velvyslanec dobré vůle Okinawy, jeden ze zakladatelů slovenského karate, kterému Ján Vasilenko rovněž předal Encyklopedii BU jako poděkování a vyjádření úcty za šíření a zachování tradic původního okinawského karate nejen na Slovensku, ale vzhledem k jeho mezinárodnímu působení a kontaktům také v Evropě.


Česká republika v ISKA – EUROPE

prezidenti24.dubna se setkal prezident ISKA EUROPE Fritz EXENBERGER v Brně s prezidentem Českého svazu WATEJITSU Jánem VASILENKEM, kde se domluvili na vzájemné spolupráci a dalším rozvoji ISKA v ČR. Pan Ján VASILENKO se stal novým prezidentem ISKA České republiky.

Chceme pokračovat v přerušené linii úspěchů českých borců v této organizaci a vytvořit zájemcům, co nejlepší podmínky pro další vývoj.


SWORDFEST

Prezidenti ISKA


Exhibiční vystoupení bojovníků se zbraněmi různých škol i stylů

Lidé, zbraně, souboje v průběhu historie od Východu na Západ, techniky ozbrojeného boje, který vychází z evropských dobových škol šermu nebo z východních bojových umění, ale také techniky současné ozbrojené sebeobrany. Vystoupili se také naši členové.


Slovakia Open 2009

18. 4. 2009 jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje Slovakia Open, který má vysokou kvalitní úroveň. Lucie Nápravníková v konkurenci 15 závodnic ve své kategorii obsadila nádherné 5. místo. Mezi její soupeřky patřili medailistky z MS a ME.


Proběhl seminář WA – TE JITSU DÓ

Ve dnech 13. – 15.2. 2009 se konal seminář Wa-te jitsu dó. Vyučovali se základní techniky 8. kyu, aplikace základních technik, formy kakie WDJD, uvolňování těla a rozvoj vnitřní energie. Petr Novák, František Špaček úspěšně absolvovali seminář a obdrželi certifikát, Vojtěch Mauer certifikát pro výuku 8. kyu Wa-te jitsu neobdržel.

Další seminář připravujeme v měsíci květnu 2009, termín bude oznámen v návaznosti na další akce ČSWABU.


Noc mistrů 2008

Spousta zástupců bojových umění a sportů, spousta diváků, ukázek, umělců, V.I.P. hostů a vůbec všech, kteří v bojových sportech něco znamenají a znamenali, ať již u nás v Čechách, ale i v zahraničí. Za ČSWABU byly nominováni a oceněni Jan Vasilenko, předseda svazu, Ing. Jana Riplová.

Odkazy: Noc mistrů