Trenéři

Představitelé ČSWABU obdrželi certifikáty z Ameriky

Za dlouholetou práci, rozvoj bojových umění, dosažené výsledky několikanásobných mistrů a vicemistrů Evropy a světa ocenila světová a evropská organizace ISKA v čele s prezidentem Cory Shaferem z USA představitele Českého svazu Wa-te jitsu vysokými technickými stupni bojových umění. Toto ocenění s uznáním Danu obdržel Jan Vasilenko, prezident ISKA ČR, a to 10. Dan Wa-te jitsu dó a 7. Dan tradičního karate a Ing. Jana Riplová, viceprezident ISKA ČR, 5. Dan Wa-te jitsu dó a 4. Dan tradičního karate.

Překlad anglického textu:
…Cesta k úspěchu není cíl… Je to samotná cesta – „Toto uznání náleží osobě, která je skutečně na scéně, ve snaze dosáhnout svých cílů. Je to člověk, který má velké nadšení a velké zanícení a vynaloží je sám osobně pro dobrou věc, člověk, který nejlépe ví, jak nakonec dosáhnout vrcholným výkonem vítězství. A … pokud neuspěje, tak přinejmenším s velkou odvahou tak, že jeho místo nikdy nebude mezi lhostejnými a bázlivými dušemi, které nikdy nepoznají vítězství ani porážku.“


Ocenění Ing. Jany Riplové a Jana Vasilenka ČOV a OTU

V roce 2022 byla Janu Vasilenkovi předána Medaile České unie sportu, která je nejvyšším oceněním v oblasti sportu. Medaile ČUS se uděluje za zvlášť významnou činnost a práci pro sportovní prostředí a za výjimečný přínos pro rozvoj sportu. 
V roce 2017 byl Jan Vasilenko oceněn za významný a výjimečný přínos odznakem České unie sportu ČUS. V letech 2013, 2014 a 2019 byl oceněný Ostravskou tělovýchovnou unií (ČUS-OTU) za dlouholetou a obětavou trenérskou práci v bojových uměních.

Ing. Jana Riplová byla oceněna Ostravskou tělovýchovnou unií (ČUS-OTU) za dlouholetou a obětavou trenérskou práci v bojových uměních v letech 2015, 2016 a 2019.

Ocenění za rozvoj sportu a vzornou reprezentaci města Ostravy předával předseda OTU JUDr. Rostislav Neurvit, olympijský zmocněnec pro regiony Marek Hájek a předsedou Ostravské tělovýchovné unie JUDr. R. Neuvirtem. Mezi gratulanty byl také tehdejší náměstek primátora města Ostravy Ing. Martin Štěpánek, Ph.D. Mezi dalšími oceněnými osobnostmi byl např. František Černík, jedna z velkých postav československého i českého hokeje, který v roce 1976 přivezl zlato z mistrovství světa i z mistrovství Evropy.


Ing. Jana Riplová,
7. dan Wa-te jitsu, 7. dan karate, 3. dan kobudo

Trenér: Ján Vasilenko, 10. dan

nástupce Jána Vasilenka, prezidentka a manžerka Českého svazu Wa-te jitsu dó, vicepresident ISKA Česká republika, trenér II. třídy, zkušební komisař I. třídy sebeobrany, karate a taichi, mezinárodní rozhodčí, závodnice kumite a kata, mnohonásobná mistryně Evropy a světa (ISKA, WKC, WTKA), oceněná Českou unií sportu a Ostravskou tělovýchovnou unií, semináře pod vedením okinawských mistrů. O její činnosti se o nípíše  v Encyklopedii bojových sportů I a II, které vydala ČUBU a v knihách o sebeobraně Wa-te jitsu. V roce 2012 měla tu čest předvést kobudo a okinawské formy kumite ve Španělském sále na Pražském Hradě u příležitosti 40. výročí šíření a rozvoje bojových sportů a umění v ČR. 

FOTOGALERIE     FACEBOOK      YOUTUBE

Bojovým uměním se zabývá od roku 1995. Její specializací jsou okinawské zbraně, především Rokushaku – bo (tyč o délce 182 cm, královská zbraň Okinawy) a formy stylu Wa-te jitsu a okinawské Ryuei-ryu. Trenérkou ČSWABU a její reprezentace je od roku 2000, v roce 2002 rozšířila svou kvalifikaci o tchaj – ťi čchuan, rovný meč a vějíř. V jejich technikách je vidět vysoká profesionalita, kvalita a úroveň. Je členkou světové organizace WISWA World internacional self defense Wa-te jitsu dó association. Patří mezi významné závodníky ČSWABU – na ME a MS dosud vybojovala 14 medailových umístění – je několikanásobnou mistryní světa ve formách hardstyle a tradiční zbraní. Současně plánuje a organizuje veřejnou a mediální činnost ČSWABU.

Sportovní úspěchy:

2019 mistrovství světa v kobudo WUKF, 2. místo long weapon, Bratislava, Slovenská republika

2018 mistrovství světa WTKA, 1. místo formy softstyle se zbraněmi, 1. místo formy hardstyle se zbraněmi, 1. místo formy hardstyle, Marina di Carrara, Itálie

2018 Světový pohár Dragon Cup, Karviná, 1. místo hardstyle +35, 1. místo hardstyle se zbraněmi 18+

2018 Karate European cup WUKF a CAOKK Czech open 2018, Karlovy Vary, ČR, 1. místo masters 36 – 45 let, 2. místo masters 46+

2017 Mistrovství Evropy WSF 1. místo, Světový pohár WSF 1. místo, Pardubice, ČR2016 Mistrovství světa v Shotokan karate, BYDGOSZCZ, Polsko, 3. místo

2014 Mistrovství světa WTKA, Marina di Carrara, Itálie 1. místo tradiční formy se zbraněmi ženy + 18, 1. místo tai chi chuan se zbraní ženy + 18, 1. místo tradiční formy hardstyl ženy + 35

2013 Mistrovství světa Severní Kypr, Acapulco 1. místo tradiční formy se zbraněmi ženy + 18 a 1. místo japonské tradiční formy ženy + 35

2012 Mistrovství světa ISKA Valkenburg, Nizozemí 1. místo japonské tradiční formy ženy + 35,  2. místo tradiční formy se zbraněmi ženy + 18, 2. místo  tradiční formy se zbraněmi ženy + 18

2011 Mistrovství Evropy ISKA, Lido di Jesolo, Itálie 3. místo tradiční formy se zbraněmi + 18 a 3. místo
japonské tradiční formy ženy i muži + 35
MS WKC Liberec 1. místo Shorin ryu kata nad 35 let

2010 MS ISKA Alicante, Španělsko 2. místo tradiční japonské formy a 3. místo formy se zbraněmi

2009 mistrovství Evropy ISKA Řím, Itálie 1. místo formy se zbraněmi a 2. místo tradiční japonské formy

2008 mistrovství světa ISKA Olomouc, ČR 2. místo formy se zbraněmi a 3. místo tradiční japonské formy

2007 mistrovství Evropy ISKA Szentes, Maďarsko 3. místo tradiční japonské formy

2006 Světový pohár karate Eslöv, Švédsko 2. místo kata

2005 Evropský pohár univerzit a Pohár SNP 2. místo kata, Bánská Bystrica, SR

2004 – 2008 MČR ČSFu medailová umístění, několikanásobná mistryně ČR hardstyle


Ján Vasilenko,
10. dan Wa-te jitsu, 9. dan karate, 3. dan kobudo

zakladatel bojového systému Wa-te jitsu dó, viceprezident Českého svazu Wa-te jitsu dó, president ISKA Česká republika, mezinárodní rozhodčí, trenér a zkušební komisař I. třídy sebeobrany, karate a tai chi, organizátor soutěží, závodník kumite a kata, vychoval mnoho mistrů Evropy a světa, sám mistr světa (ISKA, WKC, WTKA), osobní cvičení s čínskými, japonskými a okinawskými mistry, autor knih Sebeobrana Wa-te jitsu, VIP ČUBU, o jeho činnosti se píše v Encyklopedii bojových sportů I a II, které vydala ČUBU, jako jediný v republice předvádí tameshiwari technikou nukite (přerážení špičkami prstů otevřené ruky), kterou měl tu čest veřejně předvést v roce 2012 ve Španělském sále na Pražském Hradě u příležitosti 40. výročí šíření a rozvoje bojových sportů a umění v ČR. Odborník na rozvoj vnitřní energie a tlakové body.

FOTOGALERIE     FACEBOOK       YOUTUBE

Bojovým uměním se zabývá od roku 1970. Začal jsem trénovat trénovat judo v klubu TJ NHKG (dnešní AcelorMittal). Od roku 1974 trénuje karate. V TJ Baník Ostrava získal první mistrovský černý pás, který složil před zkušebními komisaři p. Olinem Ohnútem (předseda ČSKe), Ing. Jurkovičem (pověřenec kata pro ČR) a p.Václavem Havlů (mistr Evropy a vicemistr světa v kumite). Složení této komise zaručovalo úroveň a kvalitu prováděné zkoušky. byl členem výkonného výboru. V klubu trénoval jsem děti, dospělé a vedl reprezentační družstvo žen, byl členem výkonného výboru klubu a zkušebním komisařem ČSKe.

Založil Junior karate klub Ostrava, později Český svaz Wa-te jitsu dó a bojových umění, který je členem České unie bojových umění. Studoval wing chun, Alkampf-jitsu, páky u mi¬stra Jiu jutsu p. Petráše a okinawské styly karate jitsu u mistrů karate Okinawy. Mistr Johny Vansimpsen 9.Dan Aiki jitsu ho přijal za svého žáka.

Sportovní úspěchy:

2018 mistrovství světa WTKA, 1. místo formy softstyle, 3. místo formy hardstyle se zbraněmi, Marina di Carrara, Itálie

2014 mistrovství světa WTKA, 1. místo old masters, Marina di Carrara, Itálie

2008 mistrovství světa , 3. místo mix formy se zbraněmi Olomouc, 2. místo formy se zbraněmi muži

2007 mistrovství Evropy 3. místo tradiční japonské formy, Szentes, Maďarsko

závodil v kata i kumite do 65 kg, později do 70 kg v Krajské lize a Národních pohárech. Poslední zápas kumite absolvoval ve 40 letech proti Markovi Hegedyšovi z Baníku Havířov na Národním poháru

Odchovanci: mistři světa a Evropy, vícemistr světového poháru, mistři republiky ČSFR, ČR – cca 40 studentů, většinou kumite

 

Karel Prašivka, 1. Dan Wa-te jitsu

Člen širšího výkonného výboru a trenérské rady ČSWABU, branch manager okresu Frýdek-Místek, instruktor 3. třídy ČSWABU. Trenér dětí, dorostu a dospělých, rozhodčí ČSWABU v sebeobraně, kumite i formách. Několikanásobný mistr ČR v sebeobraně Wa-te jitsu. Píše se o něm v Encyklopedii bojových sportů I a II, které vydala ČUBU.

Denis Keka, 1. Dan Wa-te jitsu

Člen širšího výkonného výboru a trenérské rady ČSWABU. Instruktor III. třídy ČSWABU. Trenér dětí, dorostu dospělých,  rozhodčí ČSWABU v sebeobraně, kumite i formách. Mistr ČR v sebeobraně Wa-te jitsu. Píše se o něm v Encyklopedii bojových sportů I a II, které vydala ČUBU.

Radek Fleischer, 4. kyu Wa-te jitsu

Instruktor 3. třídy ČSWABU, člen trenérské rady ČSWABU, branch manager okresu Vítkov,  trenér dětí, dorostu a dospělých

Jana Kotasková, 4. toan

Instruktor III. třídy sebeobrany Wa-te jitsu a tai chi, členka trenérské rady, rozhodčí II. třídy, několikanásobná mistryně ČR v softstyle a softstyle se zbraněmi. Dlouholetá členka ČSWABU a člen trenérské rady ČSWABU,  píše se o ní v Encyklopedii bojových sportů I a II, které vydala ČUBU. Organizační a dobrovolná pracovnice.

Dalibor Kotasek

Trenér III. třídy Wa-te jitsu, dlouholetý člen ČSWABU, organizační a dobrovolný pracovník.

Diviš Kobliha, 4. Dan Wa-te jitsu, 3. Dan karate

Instruktor II. třídy sebeobrany Wa-te jitsu a karate. Dlouholetý závodník v kumite karate, několikanásobný mistr ČR, trenér dětí, dorostu i dospělých. Rozhodčí ČSWABU v sebeobraně, kumite i formách. Píše se o něm v Encyklopedii bojových sportů I a II, které vydala ČUBU.