Bojová umění jako životní styl – do všech kurzů se můžete přihlásit během února

Studium bojových umění v Českém svazu Wa-te jitsu dó není jen koníček pro děti nebo nutnost soutěžit. Jde o zdravý životní styl, který pozitivně ovlivňuje také život dospělých.

Opravdové studium bojových umění v renomovaném dojo pod vedením kvalifikovaných instruktorů se zaměřuje nejen na zlepšení těla, ale také na rozvoj mysli a ducha. Potřebují dospělí více trpělivosti, aby se vyrovnali se stresem v životě? Doma? V práci? Dnes každý hledá způsob, jak zlepšit svou motivaci a cestu k vyrovnanému životu. Jako dospělí potřebujeme soustředěnost, motivaci, sebekázeň a bojová umění jsou jedním z nejlepších způsobů, jak získat nebo pěstovat tyto vlastnosti.

Správné dýchání, které se učíte v bojových uměních, vám umožní meditativní pohled na život, snížení tepové frekvence, ale zároveň přináší více okysličené krve do mozku.  Tréninkem bojových umění se rovněž dramaticky zlepšuje paměť. Trénink posiluje váš mozek, stejně jako fyzické cvičení posiluje vaše srdce a tělo.

Když se v dospělosti budete věnovat bojovým uměním jako životnímu stylu, budete těžit z větší síly a kardiovaskulární vytrvalosti. Rovnováha, pružnost, udržení hustoty kostí (prevence proti osteoporoze) a udržení zdravé tělesné hmotnosti jsou vedlejší produkty této volby životního stylu. Zlepšení koordinace a reakční rychlosti Vám pozitivně ovlivní mnoho oblastí života – řízení automobilu, vyrovnání se stresem, jízdu na kole, …  a samozřejmě sebeobranu.

V Ostravě-Jih nebo ve Vítkovicích si můžete vybrat z kurzů karate, sebeobrany, kobudo, tai chi, kumite pro všechny věkové kategorie. Rozpis kurzů najdete v menu nahoře.

A více než 1000 slov, Vám napoví fotografie.