Tento nádherný úspěch si zaslouží velkou pozornost 2x zlato, 1x stříbro, 2x bronz.
O víkendu 17. – 19. 11. 2017 proběhla v Pardubicích jedna z největších akcí světové organizace WSF (World Shotokan Federation) – Mistrovství Evropy a Světový pohár. Soutěží se zúčastnilo cca 1000 závodníků z 24 zemí Evropy a světa. Starty začaly v ranních hodinách a zápasy na pěti tatami trvaly do pozdního večera. Soutěžilo se v kata – stínové formy, tj. imaginární boj proti několika útočníkům a v kumite – zápas bojovníků proti sobě. Všechny soutěžní kategorie dětí po seniory byly plně obsazeny a všichni, kteří toužili stát na bedně, museli umět – žádný vítězný stupeň nebyl zadarmo. Získání cenných kovů v jednotlivých kategoriích nebylo snadné nejen díky kvalitě závodníků, ale i silně obsazeném poli rozhodčích z Turecka a Rumunska.
Důvěru trenéra Jana Vasilenka dostali a do turnajů ME a Světového poháru nastoupili Lukáš Bravenec, Veronika Nováčková a instruktorka Ing. Jana Riplová, kteří se zde se zde utkali s úspěšnými závodníky zejména z Turecka, Rumunska, Ruska, Itálie, Polska a dalšími.
Lukáš a Veronika se v kata představili velmi dobře. Trému nechali doma a předvedli koncentrované a bojové výkony. Oběma se podařilo probojovat na bednu a každý vybojovali bronz. Mají dobře nastartováno na další mezinárodní turnaje a budeme jim držet palce.
Želízkem v ohni byla zkušená závodnice a instruktorka Českého svazu Wa-te jitsu dó Jana Riplová. Jana má zkušenosti z mezinárodních závodů, kde se umístila na medailových pozicích. Potvrdila své kvality a Jana do Ostravy přivezla 2x zlato a výprava vybojovala ještě jedno stříbro.
Gratulujeme a děkujeme za podporu Statutárnímu městu Ostrava, Městskému obvodu Ostrava-Jih, trenérovi a rodičům závodníků.
Celý průběh turnaje měl vynikající úroveň a atmosféru. Výkony závodníků na této soutěži ukázaly krásu, tvrdost a účinnost technik karate. Dík patří také pořadatelům za skvělou organizaci soutěže.