- Příprava na boj
- Ředitel soutěže Jan Vasilenko
- Kumite junioři do 8 let
- Kristýna a Tai chi
Vrcholem druhé poloviny roku pro ČSWABU je již tradičně turnaj Mistrovství České republiky ČSWABU – ISKA, které se konalo 3. října v Ostravě. Pro státní trenéry reprezentace je nejlepší možnou prověrkou závodníků, kteří mají ambice účastnit se nadcházejících se vrcholných šampionátů, protože turnaj také absolvují kvalitní závodníci z jiných svazů.
Na tatami změřilo své síly na 70 startujících pod drobnohledem zkušených rozhodčích, mezi kterými byla např. Ing. Jana Riplová, mnohonásobná mistryně světa v hardstyle, kobudo a softstyle, Dana Paříková mistryně ČR v softstyle, Diviš Kobliha mistr ČR v kumite a další bývalí vynikající závodníci. Soutěžilo se v kategoriích hardstyl (tvrdé styly bojových umění např. z Japonska, Okinawy), softstyle (měkké styly např. z Číny), formy se zbraněmi (stínový boj se sai, tyčí, nunchaku), kumite a self defense (sebeobrana). Je to hlavní kategorie soutěže Watejitsu. Styl Watejitsu (ČSWABU) se specializuje na praktickou sebeobranu, která se cvičí ve dvojicích.
Mistrovství probíhalo v dojó ČSWABU s dobře zajištěným zázemím, kde bylo dostatek místa pro diváky a sportovce, včetně tělocvičny pro rozcvičování. Bezchybná a plynulá organizace soutěže umocnila bojovnou a současně přátelskou atmosféru, kterou ocenili všichni účastníci turnaje. Také Česká televize odvysílala záznam z nejzajímavějších momentů soutěže.
„Výsledky nelze interpretovat jinak, než jako velký úspěch. Věříme, že touto akcí jsme povzbudili členskou základnu k vyšší účasti na akcích ČSWABU, zvýšili jsme tlak na kvalitu pro výběr do reprezentace a v neposlední řadě, přivedeme do našeho svazu další začínající amatérské sportovce. Velmi si ceníme podpory Statutárního města Ostrava a ÚMOb Ostrava – Jih, bez jejichž podpory by se akce nemohla konat. Děkujeme.“ zhodnotil na závěr ředitel soutěže Jan Vasilenko.
Fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE .