Žižkovské kolo” 2022

27. 11. 2022 se konal v Praze prestižní turnaj v boji nožem “Žižkovské kolo” 2022. Tohoto turnaje se každoročně účastní šermíři z celé republiky, jak ze šermířských škol, tak ze škol, které trénují sebeobranu, boj s nožem a jiné. Jmenovitě se zúčastnily kluby Honorra, Pankration Gym Příbram, Duelanti od Sv. Rocha Praha, Poslední Argument, Mangusta, Rapir Praha, Kombatan Kali Brno, Šerm Dukla Praha, X-fight club Ostrava a další. Sešla se tady velmi silná konkurence.

A mezi ní do boje nastoupil Martin Král z klubu Honorra, který je členem Českého svazu Wa-te jitsu.

Bojovalo se ve dvou skupinách systémem každý s každým, odtud Martin Král postoupil z prvního místa za stavu 5 výher a 1 porážka do další skupiny, tentokrát v systému vyřazovacího pavouka. Zde vyhrává další dva důležité zápasy s borci Pankration Gym Příbram, Poslední Argument Praha, avšak zápas o finále prohrává. V boji o třetí místo ve vyrovnaném zápase poráží kvalitního borce z klubu Duelanti od Sv. Rocha a vyhrává tak třetí místo!

Získané body se zapisují do mezinárodní tabulky HR a vzhledem k umístění na mistrovství ČR a bronzovému umístění na tomto turnaji se Martin Král zařadil do týmu České reprezentace pro následující rok. Na mezinárodní scéně boje s nožem ho čekají souboje s týmy Litvy, Německa, Itálie a dalších, v plánu je také světový turnaj na Sicilii.  

Místo v reprezentaci ČR Martina Krále je pro sport tohoto zaměření první velký úspěch v Moravskoslezském kraji.

„Vzrůst a rozvoj šermířského sportu je výsledkem cílevědomé práce, důvěry a spolupráce. Morava ukázala, že má kvalitní válečníky“, řekl nám Martin Král.

Všem bojovníkům respekt a úcta za perfektní výkony.

1. místo – Lubomír Pavlica (klub X-FIGHT CLUB OSTRAVA)
2. místo – Miroslav Kalous (volný šermíř, Praha)
3. místo – Martin Král (Honorra – Škola bojových umění, Bohumín)
4. místo – Lukáš Kubacki (Duelanti od Sv. Rocha, Praha)

https://www.rajce.net/a18242226