Dragon Cup se vydařil

Příznivci bojových sportů a „military“ života se v sobotu sjeli do Karviné na festival Dragon Cup, který inspiruje všechny návštěvníky ke zdravému životnímu stylu, hrdinským činům a nekončícímu zlepšování svých dovedností.

Hvězdou festivalu byl Američan Philip Sahagun, dvojnásobný mistr světa v kung-fu v tradičním stylu wushu, který má jako jeden z mála lidí přístup do legendárního kláštera Šao-lin a dělá choreografa bojových scén v nejznámějším světovém cirkuse Cirque De Soleil.

Na hlavní ploše zimního stadionu bylo hned pět stanovišť, kde předváděli svá umění členové škol tradičních bojových umění karate, jiu-jitsu, kung-fu, kempo a další.

Český svaz Wa-te jitsu dó vyslal do bojů několik závodníků pod vedením Ing. Jany Riplové, 7. Dan Wa-te jitsu. Nejúspěšnější byl ten nejmladší – Lukáš Bravenec, který si odvezl 2 zlaté medaile  ! A to z kategorie chlapci do 9 let hardstyle (formy) a weapons (zbraně).
Jeho spolubojovník Oliver Beer, 5.kyu měl smůlu, že byl zařazen do kategorie s hnědými pásy, čili zkušenějšími bojovníky. Zároveň to byly jeho první závody. Oliver se ale s nepřízní losu popral statečně a obsadil výborné 4. místo  v kategorii hardstyle chlapci do 12 let. A další medaile zajistila instruktorka Jana Riplová – zlato v kategorii ženy nad 18 let weapons (zbraně) a  ještě výprava přidala stříbro v kategorii ženy nad 18 let hardstyle. Instruktoři Jan Kotala a Karel Prašivka předvedli své umění v kategorii selfdefense (sebeobrana). Tak jak jsou zvyklí z tréninku, předvedli reálné kombinace rána – protiútok – konec akce , protože na ulici je nebezpečné dát útočníkovi druhou šanci. Se svým výkonem skončili těsně pod stupni vítězů, když zaujali rozhodčí svou technikou a realitou boje, ale jak zjistili, k vítězství je potřeba na závodech předvést i trochu šou! 

Akce se účastnilo přes dvě stovky soutěžících z osmi zemí. Soutěž Dragon World Cup obsahoval v součtu ve všech disciplínách 480 startů. Soutěž doprovázelo Mistrovství České republiky v Muaythai pod olympijskou federací C.M.T.A., kde asistoval Martin Vaňka z Como-3-Gym.

Ukázky své práce a zásahů si na jednotlivých stanovištích před zimákem připravily ozbrojené složky českých sil, ať už se jednalo o Armádu ČR, Policii ČR, Vojenskou policii ČR, Celní správu ČR nebo Městskou policii Karviná.
Pro všechny byl připraven střelecký program, zastřílet si z airsoftu, vzduchovek nebo z luků byla pro návštěvníka výzva.

K dispozici byl i doprovodný program s rytířskými souboji. Na ohrazeném kolbišti proti sobě stály několikačlenné týmy a jednoduše „se mydlily“ hlava nehlava v plné středověké zbroji.

Návštěvníci si festival užívali a soutěžící v přátelské atmosféře předváděli skvělé výkony.

S využitím: https://karvinsky.denik.cz/…/dragon-cup-se-vydaril-20180528…