MS ISKA, Alicante, Španělsko 2.11. – 7.11. 2010

Ostravské karatistky se neztratily mezi světovou třídou amatérských sportovců, když si přivezly ze Španělska z Mistrovství světa amatérského kickboxu ISKA tři cenné kovy. Na šampionát je do reprezentace nominoval Český svaz Wa-te jitsu (ČSWABU), který zastupuje Českou republiku v této světové organizaci.
Do Alicante ve Španělsku přijelo na Mistrovství světa amatérského kickboxu téměř 900 bojovníků z celého světa. Turnaj se konal v prostorné, moderní a dobře zařízené hale, kde pro ně byly připraveny dva boxerské ringy a čtyři zápasiště.

Závodníci ze šesti kontinentů byli po celoroční přípravě velice dobře připraveni na tuto světovou soutěž. Ačkoli průběh a vedení turnaje poněkud vázlo, ve všech kategoriích semicontactu, lightcontactu, fullcontactu, lowkicku, orientalu a formách probíhaly boje na velmi vysoké úrovni. Duch, odhodlání a férovost, kterou předvedli všichni závodníci, byly více než motivující.
Do finále galavečera byl zařazen také profi zápas. Španěl Marcos Galvano vybojoval profesionální světový titul proti Patricku Botteovi z Belgie. Galvan byl nejméně o 10 cm menší, ale bojovat s velkou dravostí. Když byl vyhlášen jako nový mistr světa na základě jednomyslného rozhodnutí rozhodčích, upřímně se rozplakal radostí.
Za Českou republiku barvy hájily Jana Riplová se svou žákyní ve formách hardstyle, kde získaly stříbro a bronz. Jana Riplová vybojovala další bronz v kategorii hardstyle se zbraní. Jana trénuje pod vedením Jana Vasilenka, který je současně představitelem ČSWABU, a za poslední čtyři roky jeho závodníci přivezli z MS a ME 22 medailí.

Jak to na MS probíhalo najdete v naši fotogalerii.