Ostrava a OTU ocenila trenéry a dobrovolníky ve sportu

V rámci atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava 2017 byli oceněni bývalí sportovci, trenéři a také dobrovolníci sportu. Dějištěm se stal hotel Clarion.

Z Českého svazu Wa-te jitsu byli oceněni Jan Vasilenko za významný a výjimečný přínos odznakem České unie sportu ČUS a Jana Kotásková za dobrovolnictví ve sportu. Není snad třeba připomínat, že prezident ČSWABU J. Vasilenko je ve sportu aktivní přes 35 let, a to jako závodník, trenér, zkušební komisař, mezinárodní rozhodčí, zakladatel sebeobranného systému Wa-te jitsu, jeho odchovanci získali desítky medailí na mistrovství ČR, Evropy a světa. Jana Kotásková působí v ČSWABU již přes 10 let, pomáhá při vedení tréninku, zúčastňuje se soutěží, ve svém volném čase se dlouhodobě zapojuje organizačně i aktivně do  vystoupení a propagace Českého svazu Wa-te jitsu, společně se svou rodinou pomáhá při úpravách pronajatých prostor. Je to činnost, která není tak na očích, ale je nezbytná a málo kdo je ochotný obětovat svůj volný čas zadarmo a nezištně ve prospěch druhých. A za to jí patří dík.

Rostislav Neuwirt, organizátor slavnostního oceňování: “Chtěli jsme, aby byli sportovci a hlavně dobrovolníci, kteří pracují zadarmo, aspoň takto oceněni.”