Mistrovství světa v Itálii – 7x zlato, 1x bronz

Špičkoví instruktoři a závodníci Českého svazu Wa-te jitsu dó a Atara karate klubu se zúčastnili ve dnech 1. – 4. listopadu 2018 výjimečné světové soutěže v bojových uměních MS WTKA v Itálii. Této akce se zúčastňuje až 7 500 závodníků, kteří se nebojí změřit své síly a předvést své umění v obrovské konkurenci 56 zemí světa. Dějištěm této významné soutěže se stalo italské letovisko Carrara, které leží na pobřeží Středozemního moře. Závodníci a mistři bojových umění nebojící se konkurence, neschovávajíc se za řeči, přišli změřit své síly a umění a zároveň se zdokonalit ve své disciplíně. K vidění byly kategorie forem, kde spolu soutěží závodníci Wa-te jitsu, karate, taekwondo, čínských bojových umění, tai chi, wing-chun, se zbraní i beze zbraně a kategorie zápasů kickboxu light-, semi-, full- kontakt, až po nekompromisně kontaktní thaibox i boje v klecích MMA.

Čtyřdenní soutěž probíhala maratonem eliminačních bojů, které v neděli 4. 11. 2018 vyvrcholily finálovými bloky, kam se proderou jen čtyři závodníci z kategorie, a jeden zůstane bez medaile. Instruktoři Českého svazu Wa-te jitsu a Atara karate klubu se v této konkurenci neztratili. Závodníci Jan Vasilenko, Jana Riplová a v dětské kategorii 9 letý Lukáš Bravenec soutěžili v tradičních formách, ve formách hardstyle se zbraněmi – Rokushaku Bó (okinawská tyč dlouhá 180 cm) a nunchaku, formách tai chi a tien (čínský meč). Výprava reprezentantů ČSWABU splnila svůj úkol nad očekávání a všichni odjížděli z krásného pobřeží Středozemního moře jako úřadující mistři světa.

Jan Vasilenko vybojoval zlato – 1. místo v kategorii softstyle, když předvedl náročnou mistrovskou formu wa-te jitsu dó, kde se skloubila uvolněnost s vnitřní energií, rychlost, nasazení, dynamika a obrovská výbušnost pohybu s krásou a estetikou. Dále ve formách hardstyle se zbraní (Rokushaku Bó) vybojoval bronz a tím 3. místo.

Jana Riplová si drží výkonnost dlouhodobě a ani zde nezklamala. Porazila soupeřky ve třech kategoriích a odvezla si 3 zlaté medaile v kategorii hardstyle tradiční formy, hardstyle se zbraní (předvedla formu s nunchaku) a softstyle se zbraní (taichi forma s mečem).

Chtěli poděkovat slovenské reprezentaci, jmenovitě hlavní trenérce Erice Letkové za informaci o změně závodiště (kdy nás pořadatel soutěže mylně odkázal na jiné tatami). Za tuto informaci a za nás udělujeme cenu Fair play.

Nejmladší borec Lukáš Bravenec bojoval a prodal, co se naučil. Proměnil svou dřinu ve dvě zlaté medaile – a to ve formách hardstyle a hardstyle se zbraněmi (Rokushaku Bó).

Celkem tým Wa-te jitsu přivezl do České republiky, a především do Ostravy, 7 zlatých medailí a 1 bronzovou. Hlavní trenér Jan Vasilenko vyhodnotil letošní MS jako velmi vydařené a děkuje reprezentantům za vzornou přípravu.

Také děkujeme za podporu všem našim partnerům – Statutární město Ostrava, Městský obvod Ostrava-Jih – a fanouškům.

https://youtu.be/gdVkn5Q7NQU