MS ISKA Česká republika 19.8. – 23.8. 2008

Šampionát se konal v Olomouci, kde se sjelo na 700 špičkových závodníků ze 41zemí, včetně zástupců z exotického Kamerunu, Libanonu a Sýrie. O tituly se bojovalo v kategoriích plnokontaktních disciplín (full, kick, oriental), polokontaktních (semi, light) a formy (tradiční, soft, freestyl, se zbraní a beze zbraně). Vedle České republiky byly na mistrovství světa nejpočetnějšími výpravami reprezentace Anglie a Walesu, Francie, Německa, Polska, Rakouska a Turecka.

Za Českou republiku byli nominováni z našeho klubu tito závodníci: Jiří Filatov, Petra Nováková, Ester Doláková a také jejich trenéři Ing. Jana Riplová a Jan Vasilenko. Soutěžili jsme v kategoriích formy a formy se zbraní. Po náročné roční přípravě jsme dokázali, že patříme mezi světovou elitu.

Škoda, že se před soutěží zranil nadějný mladý závodník Jiří Filatov, do kterého jsme vkládali velké naděje v kategorii formy se zbraní.

V kategorii mužů formy se zbraněmi vybojoval p. Vasilenko stříbro a v kategorii mix 3. místo. V poli poražených nechal za sebou např. zástupce Německa, Rakouska, Turecka a další. Nejvíce používanými zbraněmi, které závodníci předvedli, byla tyč, katana, sai a tonfa.

Jana Riplová v kategorii hardstyl obsadila 3. místo, v kategorii formy se zbraněmi 2. místo. Ester Doláková obhájila stříbro z roku 2006 v hardstyl.

Petra Nováková po 5. příčce v kategorii formy se zbraněmi na červnovém otevřeném mistrovství Slovenska mezi ženami předvedla vzestupnou formu a na mistrovství světa vybojovala bronz v kategorii zbraně juniorek.

Jak to na MS probíhalo najdete v naši fotogalerii.