4.4. – 8. 4. 2007 ME ISKA, Maďarsko

MISTROVSTVÍ EVROPY ISKA v kickboxu proběhlo v termínu 3.-8.4.2007 v maďarském městě Szentes nedaleko Szegedu. Český výprava byla jednou z nejpočetnějších a v hodnocení národů se z 22 států a 540 účastníku umístila mezi prvními třemi. Soutěže probíhaly ve všech disciplínách (polokontaktních – semi, light, formy; plnokontaktních – full, kick) a věkových kategoriích.

Organizátoři v počátku trochu podcenili registraci a vážení týmů a hlavně správné zařazení závodníků do kategorií, což mělo za následek nesprávné nalosování do eliminací této vrcholné soutěže, a s tím spojené několika hodinové zdržení první den soutěží. Juniorské disciplíny se musely znova nalosovat, protože např. český tým měl skoro polovinu juniorů zařazenu do soutěží dospělých. Plánovaný začátek na devátou hodinu ve čtvrtek 4.4. byl posunut na poledne. No, nedalo se nic dělat, museli jsme se s tím smířit.

Celá výprava České republiky měla několik desítek sportovců, včetně tří závodníků z Atara karate klubu Ostrava, kteří jeli reprezentovat ČR a Ostravu v kategorii hardstyle. Ester Doláková mezi ženami opět ukázala, že v současné době patří ke špičce v hardstyle v Evropě, když ve finále zdolala maďarskou reprezentantku a obhájila zlato. Jana Riplová v boji o 3. místo porazila německou závodnici a je 2.vícemistryní Evropy.

V hardstyle muži bojoval Jan Vasilenko a v konkurenci mnoha zemí po třech dnech eliminací se stal 2.vícemistrem Evropy.

Jak to na ME probíhalo najdete v naši fotogalerii.