nábor tagged posts

Zeptejte se nás 2. – 3. 9. 2022

🍀 Jakým přínosem pro Vás může být trénink sebeobrany Wa-te jitsu, karate nebo tai chi?

🍀 Co cvičíme

🍀 Jestli je cvičení pro Vás vhodné

🍀 Jaký kurz si vybrat…

Rádi odpovíme osobně na festivalu Zdraví a duše. Náš stánek najdete blízko přednáškového sálu Jasněnka a bufetem. Zastavte na stánek č. 262 🤩.

Přijďte si s námi také zacvičit v sobotu 3. 9. od 14:00 🕑

Číst více

Bez vnějšího není vnitřní…

Použití fyzické síly v sebeobraně Wa-te jitsu je jasné. Od jiných sebeobranných stylů se Wa-te jitsu odlišuje použitím vnitřní energie. Průměrnému studentovi západní sebeobrany může „vnitřní“ trénink neboli  neigong připadat možná zbytečný, někdy až neskutečný.

Připomínáme, že sebeobrana Wa-tejitsu vychází z prověřených postupů mistrů Te (prázdné ruce) na Okinawě, které byly ovlivněny čínským bojovým uměním. Známé jsou vám asi styly z kláštera Shaolin nebo také styly souhrnně nazývané Kung fu.

Historikové čínských bojových umění popisují vnitřní trénink následovně: „Neigong zahrnuje trénink  koordinace svalových skupin tak, aby fungovaly jako jeden „celek“, schopnost koordinace dechu a pohybu a schopnost zůstat ...

Číst více

NEJLEPŠÍ MEDICÍNA

NEJLEPŠÍ MEDICÍNA JE NAUČIT LIDI, JAK JI NIKDY NEPOTŘEBOVAT.

Za těch mnoho let praxe cvičení, znalostí, vzdělávání se pod mistry svého umění a vlastních zkušeností na kurzech  sebeobrany Wa-te jitsu, karate, kickbox, taichi, čchi kung a kobudo Vám představitelé Českého svazu Wa-te jitsu Hanshi Jan Vasilenko, 10. Dan a Renshi Jana Riplová, 7. dan předávají to nejlepší a ti, co pravidelně cvičí pod našim vedením mohou potvrdit, že k lékaři chodí méně často, než jejich vrstevníci nebo se problému zbavili.

Neučíme Vás pouhé fyzické pohyby, ale také jak pohyb – cvik provést, aby měl ty opravdové účinky na zdraví. Je to komplex způsobu myšlení, pravidelného uvolňování, přístupu k životu…

Každý má svou volbu a je na Vás, jak ...

Číst více